امروز: دوشنبه، 5 فروردین 1398
05/10 1397

گروه بازارپول - مديرعامل بانک اقتصادنوين در خصوص شرايط اقتصادي حال حاضر کشور گفت: با تصميمات جديدي که تيم اقتصادي دولت در کنار مجلس اتخاذ و پياده‌سازي خواهند کرد تا حدي آرامش به بازارها باز خواهد گشت.


در اين مسير، بدون شک نظام بانکي کشور بيش از پيش تلاش خواهد کرد که ضمن همسويي با سياست‌هاي کلان کشور و با اجراي عمليات سالم بانکي، نقش سازنده و اثربخشي در ثبات، رشد و توسعه نظام اقتصادي کشور ايفا نمايد. بلگوري افزود: پيش شرط اين مهم مراجعه بانک‌ها به استانداردهاي بين‌المللي بانکي است اما مي‌بايست شاخص‌هاي تبيين کننده يک بانک سالم و استاندارد با توجه به مولفه‌هاي اقتصادي واقعي کشور و با توجه به تفاوت‌هاي ماهيتي بانک‌هاي کشور تدوين شود.

در اين راستا نهادسازي در بازار پول، اصلاح قوانين ما در نظام پولي کشور، اصلاح مقررات و رويه‌هاي عمليات بانکي از جمله پيش‌شرط‌هاي لازم جهت اجرايي شدن اصلاحات نظام بانکي خواهند بود.


مدير عامل بانک اقتصادنوين اظهار داشت: بانک اقتصادنوين بعنوان يک بنگاه اقتصادي تلاش جدي دارد که ديدگاه اقتصادي بودن را بر کليه نظام‌هاي تصميم‌گيري خود مسلط نموده و طي اين مسير موفق شده است که ضمن جلب اعتماد مشتريان خود بهاي تمام شده منابع تجهيز شده را حدود 2 درصد کاهش دهد. همچنين طي سال مالي 1396 اين بانک توانسته است بيش از 40 درصد در درآمدهاي کارمزدي رشد داشته باشد.


همچنين سود و زيان خالص بانک نسبت به سال 1395 با بهبود قابل توجهي مواجه شده است. بانک اقتصادنوين بمنظور اطمينان بخشي بيشتر به سپرده‌گذاران خود و نيز رعايت مقررات مربوطه اقدامات لازم جهت تضمين سپرده‌هاي مشتريان را نزد صندوق بيمه سپرده کشور انجام داده است.

      

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود