امروز: پنجشنبه، 27 دی 1397
05/2 1397

گروه بازار پول - هیات سرمایه گذاری کنسرسیوم فیلیپینی – چینی به رياست «دوونشیا» نماینده ویژه رئیس جمهور فیلیپین و رئیس اسبق مجلس نمایندگان این کشور و «چن» رئیس گروه پتروشیمی شیانگلو در سفر به كشورمان با علي اشرف افخمي رئيس هيات مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن ديدار كردند.

به گزارش رازپول به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، در اين دیدار در خصوص همکاری و حمایت هردو طرف قرارداد برای تسریع در به نتیجه رسیدن پروژه پتروشیمی شیانگلو بحث و گفتگو شد.


افخمي در ديدار ياد شده گفت: با توجه به سابقه درخشان فعالیت بانک در حوزه بین الملل خصوصا همکاری و تعامل موثر با هیات چینی در پروژه های زیر ساختی کشور، امید است که این پروژه نیز مانند طرح های قبلی با حمایت و همکاری طرفین قرارداد به خوبی به انجام برسد.


وی افزود:تامين مالي پروژه برقی کردن راه آهن تهران - مشهد براساس قرارداد فاينانس منعقده في مابین بانک صنعت و معدن و اگزیم بانک چین از جمله پروژه های مشترک این دو کشور است که در صورت اجرايي شدن تاثیرات مهم و مثبتی در افزایش کیفی راه آهن ایران خواهد داشت و همچنین در تعاملات بیشتر کشور ایران با چین اثرگذار بوده است.

افخمی بیان داشت: قرارداد دیگر بین کشور ایران و چین تامین مالی 1 میلیارد و 800 ميليون دلاری اولین قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان است که با موفقیت در حال اجرا می باشد.


وی در ادامه عنوان داشت: بانک صنعت و معدن با استفاده از خط اعتباری فاینانس چین در تأمین مالی طرح‌های زیربنایی كشور، نظیر نیروگاه، فولاد، سیمان، پتروشیمی و راه‌آهن نقش مهمی داشته و می توانید با سفر به نقاط مختلف کشور نتیجه اجرای این پروژه ها را از نزدیک مشاهده کنید.


مديرعامل بانك صنعت و معدن خاطرنشان کرد: ما می توانیم در اجرای پروژه پتروشیمی شیانگلو با توجه به تجربه بانک در خصوص احداث پروژه های پتروشیمی و نیروگاهی کشور، توصیه های فنی و اقتصادی مفیدی را جهت سرمایه گذاری در ایران داشته باشیم.

در ديدار ياد شده دو ونشيا نيز ضمن ابراز علاقه به همكاري اقتصادي با كشورمان افزود : ما با توجه به سابقه درخشان بانك صنعت و معدن به حمايت و همكاري اين بانك نيازمنديم.

وي همكاري در زمينه صنايع زيرساختي نظير صنايع نفت و حمل و نقل زميني و هوايي را حائز اهميت برشمرد و ابراز اميدواري كرد كه در زمينه هاي ياد شده سطح همكاري ها ارتقاء يابد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود