امروز: دوشنبه، 5 خرداد 1399
03/29 1397

گروه بازار پول - بررسی عملکرد تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی در سال 1396 نشان می دهد که 158 طرح در مجموع پنج میلیارد دلار تسهیلات دریافت کردند که از نظر تعداد، بخش صنعت و معدن با 68 طرح در رتبه نخست قرار دارد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن به نقل از صندوق توسعه ملی، در سال 1396 در مجموع 18فقره قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات ارزی به مبلغ 12 میلیارد و 550 میلیون دلار برای استفاده متقاضیان واجد شرایط از منابع ارزی اختصاص یافت که در این میان بیشترین مبلغ قرارداد به بانک صنعت و معدن با سه هزار میلیون دلار اختصاص دارد و بانک پاسارگاد و ملت به ترتیب با 1500 و 1200 میلیون دلار در رتبه های بعدی اعطای تسهیلات ارزی قرار دارند.

گفتني است در چند سال اخير، بانك صنعت و معدن با تامين مالي طرح هاي بزرگ و زيرساختي توسعه اي نقش بسیار مهمی را در توسعه صنعتی و اشتغال پایدار در کشور داشته است.


مدیر نظارت بر طرح ها اعلام کرد:

143 طرح با اشتغال 31 هزار نفر در بانک صنعت و معدن در حال اجراست

تعداد 143 طرح با تسهیلات 37 هزار میلیارد تومانی بانک صنعت و معدن در نقاط مختلف کشور در حال اجرا می باشد که با بهره برداری از این طرح ها برای 31 هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، طرح های فوق شامل طرح های فولادی، نیروگاهی، سیماني، پتروشیمی ، داروسازی، نساجی و بخش حمل و نقل می باشند که برخي از آن ها مراحل پایانی خود را می گذرانند و قرار است تا پايان سال 97 به بهره برداري برسند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود