امروز: دوشنبه، 5 فروردین 1398
03/29 1397

گروه بازار پول - مدیرعامل بانک قوامین گفت: نیمی از بانک‌ها واجد شرایط ادغام هستند و با برگزاری مجامع فوق‌العاده می‌توانند برای ادغام از سهامداران کسب تکلیف کنند.

به گزارش رازپول نقل از دنیای اقتصاد، غلامحسن تقی‌نتاج با بیان اینکه برای بانک‌های کوچک در حال حاضر بهتر است که ادغام شوند، گفت: نسبت کفایت سرمایه بانک‌ها به‌طور میانگین تا 5 درصد است و در عین حال بانک‌ها به‌دلیل زیاندهی مستمر جذابیتی برای افزایش سرمایه یا ورود سرمایه‌گذاران جدید ندارند که درنتیجه با برگزاری مجامع فوق‌العاده می‌توانند برای ادغام از سهامداران کسب تکلیف کنند.

وی برای بحث‌های اخیر ادغام برخی از بانک‌های به اصطلاح نظامی اعلام کرد: بانک‌های مزبور مطابق قانون تجارت و قوانین پولی و بانکی کار می‌کنند بنابراین ادغام بانک‌ها روال قانونی و تعریف‌شده‌ای دارد. سهامداران در مجمع فوق‌العاده درخصوص ادغام بانک‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند. ما هم سرباز اقتصادیم و با محوریت بانک مرکزی در صورت تصمیم سهامداران مقررات را در این خصوص اجرا خواهیم کرد.

تقی نتاج افزود: مهم این است بدانیم ادغام چه منافعی برای اقتصاد دارد.ادغام بانک‌ها اکنون مشکلی ایجاد نمی‌کند. قبلا نگرانی در موسسات غیرمجاز بود، اما در موسسات پولی مجاز، حق و حقوق همه ذی‌نفعان با نظارت بانک مرکزی رعایت می‌شود.بانک مرکزی زمینه ادغام بانک‌ها را مهیا کرده،سهامداران هم می‌توانند برای تقویت اقتصاد و امنیت داخلی، بر ادغام بانک‌های کوچک به توافق برسند.اگر ادغام بانک‌ها موفقیت‌آمیز باشد، برای سایر ادغام‌ها نیز طرح موفقی خواهد بود.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود