امروز: دوشنبه، 5 فروردین 1398
03/27 1397


گروه بازار پول - معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد در کمتر از 10 ماه از انتصاب تغییر کرد و بعد از زمزمه های چند روز پیش و در آستانه برگزاری مجامع بانک ها و بیمه ها، معاون جدید و مهم معرفی شد.

به گزارش رازپول، وزیر اقتصاد که مهر سال گذشته عبدالرحمن ندیمی بوشهری را معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد و جانشین حسین قضاوی کرده بود در کمتر از 10 ماه از این تصمیم پیشمان شد و دست به تغییر زد.


به این ترتیب بعد از زمزمه های روزهای اخیر مبنی بر تغییر این معاونت مهم و در آستانه برگزاری مجامع بانک ها و بیمه ها، امیر باقری به عنوان معاون جدید امور بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد منصوب شد.


باقری با مدرک دكتراي اقتصاد، پیش از این رئیس دفتر اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه بود و دارای سوابقی چون معاون مدير كل دفتر بررسي‌هاي اقتصادي وزارت نيرو، سرپرست دفتر بررسي‌هاي اقتصادي وزارت نيرو ، مديركل دفتر خصوصي سازي امور برق وزارت نيرو ، مديركل دفتر اقتصادكلان معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور است.


وی دارای مهارت هایی اعم از آثار اقتصادي هدفمندسازي يارانه‌ها ، نظريه بهره در بازار پولي ، بررسي رابطيه دلار و ريال براساس كشوري برابري قدرت خريد ،بررسي رقابت در بازار برق ايران -علل تورم در اقتصاد ايران ، برآورد تابع تقاضاي آب در ايران ،قيمت گذاري بهينه برق در ايران ، تدريس دروس مختلف اقتصادي در دانشكده امور اجتماعي دانشگاه علامه طباطبايي ،تدريس دروس مختلف اقتصادي در دانشگاه قم نیز هست.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود