امروز: یکشنبه، 5 خرداد 1398
03/7 1397

گروه بازار پول - با حمايت و سرمايه گذاري بانك صنعت و معدن ، طي دو سال گذشته تعداد 12 طرح با مجموع سرمايه گذاري حدود 25 ميليارد تومان در استان كردستان به بهره برداري رسيده است.

هيرش اسدي رئيس شعبه سنندج بانك صنعت و معدن در مصاحبه با پايگاه اطلاع رساني اين بانك ضمن بيان موضوع ياد شده به تشريح عملكرد بانك در استان كردستان پرداخت:

استان از نظر توسعه صنعتی در چه وضعیتی قرار دارد و پتانسیل های استان برای توسعه صنعتی چیست؟

براساس آمارهاي موجود، استان كردستان با 836 فقره پروانه بهره برداري با اشتغال اسمي 17205 نفر در بخش صنعت و تعداد 387 فقره پروانه بهره برداري با اشتغال اسمي 4047 نفر در بخش معدن در جايگاه 24 استان هاي كشور قرار گرفته است و با توجه به غني بودن معادن موجود در استان، پتانسيل وسيعي در خصوص فرآوري مواد معدني ازجمله طلا ، سنگ آهن ، باريت ، انواع سنگ هاي تزئيني ، سليس ، فلدسپات ، دولوميت و ... وجود دارد . همچنين با توجه به وضعيت توپوگرافي استان و وجود معادن غني كاني هاي فلزي ، وسعت زمين هاي كشاورزي و مراتع و نيز وجود منابع آبي كافي در استان، شرايط مناسبي جهت احداث واحدهاي صنعتي از جمله زنجيره فولاد ، فرآوري انواع مواد معدني و دامپروري، سرمايه گذاري در حوزه گردشگري و صنايع تبديلي فراهم مي باشد.

بانک صنعت و معدن در فعال ساختن پتانسیل ها و ایجاد واحدهای صنعتی در استان تاکنون چه نقشی داشته است؟

بانك صنعت و معدن در راستاي رشد و توسعه استان به نسبت پتانسيل هاي موجود در سنوات گذشته گام هاي مثبتي را برداشته و در حال حاضر با توجه به نگاه ويژه مديران ارشد بانك در زمينه تجهيز و تخصيص منابع همكاري هاي بسيار مثبتي را با سرمايه گذاران طي دو سال گذشته داشته ، به نحوي كه تسهيلات تخصيص و پرداختي مبين اين موضوع مي باشد و در حال حاضر رويكرد بانك در اين استان مبتني بر ادامه روند حمايتي از واحد هاي توليدي در قالب طرح رونق توليد و قرارداد هاي صندوق توسعه ملي و ... به منظور حفظ اشتغال وسرمايه گذاري هاي موجود مي باشد.

چه راهكارهايي براي ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتريان داريد؟

بانك صنعت و معدن استان در راستاي ايجاد و حفظ تعامل سازنده با واحدهاي موفق و فعال استان نسبت به بازديد از محل كارخانه ، تعامل لازم با دستگاه هاي اجرايي ذيربط و نهاد هاي بخش خصوصي در ارتباط با معرفي سرمايه گذاران جديد ، برگزاري جلسات به منظور تشريح ارائه انواع خدمات مالي بانك و ارائه خدمات مشاوره در حوزه هاي بازاريابي، فروش، مديريتي و مالي به منظور تمركز و گردش نقدينگي در بانك اقدام کرده است.

طی سال های اخیر چه واحدهای صنعتی در استان شما بهره برداری شده و چه میزان اشتغال ایجاد کرده است؟

با حمايت و سرمايه گذاري بانك صنعت و معدن طي دو سال گذشته تعداد 12 طرح با مجموع سرمايه گذاري حدود 25 ميليارد تومان در اين استان به بهره برداري رسيده و در نتيجه براي 230 نفر اشتغال ايجاد شده است . از جمله اين واحدها مي توان به شركت هاي دياكو نمك، كيميا كاشت اطبا، تعاوني 3162 ورق سازان معقول، جاودان ستاره زيويه، سهند پلاست مكري و ... اشاره کرد.

تعداد واحدهاي صنعتی در حال اجرا در استان ؟ درصد پیشرفت آنها؟

در حال حاضر 7 طرح با مجموع تسهيلات ريالي 72 ميليارد تومان و تسهیلات ارزي حدود 107 ميليون يورو با پيشرفت فيزيكي حداقل 10 و حداكثر 90 درصد درحال احداث مي باشند كه از جمله آنها مي توان به زرين بنا پارسيان، رويا پلاستيك ، بهينه نيروساز افق و راژان پلاست غرب اشاره کرد.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود