امروز: یکشنبه، 5 خرداد 1398
02/29 1397


گروه بازار پول - بر اساس بخشنامه بانک مرکزی فروش ارز دولتی به افراد با سن کمتر از ۱۲ سال ممنوع است.


به گزارش رازپول به نقل از  اخبار بانک، بانک مرکزی چندی پیش بخشنامه مربوط به فروش ارز مسافرتی را برای اجرا به شبکه بانکی منتخب  ابلاغ کرد.

بر اساس این بخشنامه فروش ارز به افراد با سن کمتر از ۱۲ سال، ایرانیان مقیم خارج از کشور و دارندگان گذرنامه‌های خدمت و سیاسی مجاز نیست.

این بخشنامه می گوید کودکان کمتر از 12 سال نمی توانند از ارز به نرخ دولتی بهره مند شوند!

حال این سوال مطرح می‌شود که آیا افراد کمتر از ۱۲ سال که به خارج از کشور سفر می کنند هیچ گونه هزینه در خارج از کشور ندارند و یا اینکه آیا هزینه‌های مربوط به تهیه بلیط، اخذ ویزا و گذرنامه و عوارض خروج از آنان دریافت نمی شود؟


آیا هزینه های مربوط به هتل در کشور خارجی برای افراد کمتر از ۱۲ سال اخذ نمی‌شود که بانک مرکزی اعلام کرده ارز دولتی به آنها پرداخت نمی‌شود؟

جالب تر اینکه در صورتی که ارز دولتی نیز دریافت نشود مسافران باید از بازار غیر مجاز ارز تهیه کرده و آن نیز تخلف محسوب می شود.

مسئولان بانک مرکزی باید به این سوال پاسخ دهند که اگر فردی که کمتر از ۱۲ سال داشته باشد و قصد عزیمت به خارج از کشور را داشته باشد برای تهیه ارز باید چه اقدامی انجام دهد؟

بانک مرکزی همواره اعلام کرده مشکلی برای تهیه ارز برای متقاضیان وجود نداشته و به اندازه کافی موجود است حال چگونه با ابلاغ دستورالعمل و بخشنامه سعی دارد تا آنجا که ممکن است صرفه جویی در پرداخت ارز داشته باشد.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود