امروز: پنجشنبه، 1 فروردین 1398
02/10 1397

گروه بازار پول - مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت: شرط «خانه اولی» برای دریافت تسهیلات در بافت فرسوده برداشته شده است.

به گزارش صدا و سیما، هوشنگ عشایری گفت: خوشبختانه جلسه شورای عالی پول و اعتبار تشکیل شد و نرخ سود تسهیلات بانکی در بافت فرسوده از ۸ درصد به ۶ درصد تقلیل پیدا کرده که به همه بانکهای عامل ابلاغ خواهد شد و هفته اینده سپرده گذاران می توانند نسبت به افتتاح حساب برای دریافت این تسهیلات با سود ۶ درصد در سررسید یکساله، اقدام کنند.

وی افزود: ویژگی مهم صندوق پس انداز یکم این است که افرادی که از این تسهیلات در کشور استفاده می کنند باید برای اولین بارمسکن خریداری کنند. اما این محدودیت در بافت های ناکارآمد شهری برداشته شد و هر فردی که سپرده گذاری کرده باشد امکان استفاده تسهیلات ۶ درصد خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران بیان کرد: فعلاکاهش نرخ سود تسهیلات در بافت های ناکارامد شهری تصویب شد و پیشنهاد ما برای تقلیل زمان وافزایش دوره اقساط در دستور شورای پول و اعتبار است.


وی بیان کرد: از هفته آینده تمام سپرده گذارانی که پرونده تشکیل داده اند می توانند از تسهیلات با سود ۶ درصد استفاده کنند.

عشایری درباره استقبال مردم برای دریافت تسهیلات گفت: از ۳ سال گذشته که صندوق پس انداز یکم بازگشایی شد میزان استقبال از تسهیلات این صندوق از ۸ درصد به ۳۱ درصد رسیده است.

وی بیان کرد: در ظرف ۲ ماه ثبت نام در صندوق پس انداز یکم حدود۱۰ الی ۱۲ درصد رشد کرده است و از زمان کاهش سود تسهیلات روزانه حدود هزار نفر در صندوق پس انداز یکم ثبت نام می کنند که این امر بیانگر استقبال مردم برای دریافت تسهیلات و نوسازی بافت ها است.

بر اساس این گزارش، خانه اولی به اشخاصی گفته می شود که تاکنون نسبت به دریافت تسهیلات مسکن از شبکه بانکی اقدام نکرده اند.

 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود