امروز: چهارشنبه، 29 اسفند 1397
11/28 1396

گروه بازار پول - مسابقه عرضه گواهی سپرده با نرخ 20 درصدی در نظام بانکی کشور در حالی کلید خورده است که برخی از بانک ها در آن شرکت ندارند.

هر سال بانک مرکزی به منظور کنترل نقدینگی در روزهای پایانی سال مجوز انتشار گواهی سپرده را برای بانک های علاقمند صادر می کند و برای ایجاد جاذبه برای مشتریان نرخ این اوراق را متفاوت با نرخ سود بانکی اعلام می کند . این مسابقه در نظام بانکی از 28 بهمن ماه آغاز شده است .

اما پرسش اصلی این است که بهتر نبود برای کنترل نقدینگی سرگردان که به بازارهای ارز و سکه سرازیر شد مجوز انتشار این اوراق زودتر صادر میشد تا این بازارها راحتر کنترل شود ؟

 بانک ملی ایران اعلام کرده است که شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور از روز شنبه 28 بهمن ماه جاری به مدت دو هفته، اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه گذاری (عام ) را با نرخ سود علی الحساب 20 درصد سالیانه عرضه می کنند. این اوراق با سررسید یکساله، با نام و باز خرید قبل از سررسید آن با نرخ 14 درصد سالیانه از تاریخ انتشار امکان‌پذیر است. اوراق مذکور معاف از مالیات است و سود علی‌الحساب آن ماهیانه پرداخت می‌شود.

عرضه اوراق گواهی سپرده با نرخ 20 درصد در بانک های صادرات و تجارت

شعب بانک های صادرات و تجارت در سراسر کشور از روز شنبه 28 بهمن نسبت به عرضه اوراق گواهی سپرده عام با نرخ سود سالیانه 20 درصد اقدام می کنند.

این بانک ها نیز در اجرای تصمیم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر فروش اوراق گواهی سپرده ریالی با نرخ سود سالیانه 20 درصد ، از روز شنبه 28 بهمن ماه به مدت دو هفته آماده عرضه این اوراق به مشتریان هستند. مدت این اوراق یک ساله بوده و بازخرید اوراق قبل از سررسید با نرخ 14 درصد سالیانه محاسبه شده و قابل پرداخت است.

عرضه اوراق گواهی سپرده ریالی با نرخ 20 درصد در شعب بانک رفاه

بر اساس مجوز بانک مرکزی ج.ا.ا، بانک رفاه از روز شنبه 28 بهمن ماه سالجاری به مدت دو هفته اوراق گواهی سپرده ریالی با نرخ سود 20 درصد منتشر می کند. علاقمندان جهت خرید این اوراق می توانند به کلیه شعب بانک رفاه در سراسر کشور مراجعه کنند.

انتشار اوراق گواهي سپرده مدت‌دار، ويژه سرمايه‌گذاري (عام) بانک توسط اقتصادنوين

پيرو اطلاع‌رساني قبلي در خصوص انتشار اوراق گواهي سپرده مدت‌دار ويژه سرمايه‌گذاري (عام) مرحله بيست و چهارم (مرحله سوم سال 1396)، در راستاي همراهي با سياست‌هاي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران فروش اوراق مذکور متوقف و از روز شنبه مورخ 1396.11.28 به مدت 2 هفته اوراق گواهي سپرده با نرخ سود علي‌الحساب 20 درصد سالانه عرضه مي‌گردد.

اوراق گواهي سپرده مدت‌دار ويژه سرمايه‌گذاري (عام) بانک اقتصادنوين الکترونيکي و بانام و همراه با قابليت بازخريد قبل از سررسيد نزد شعب بانک اقتصادنوين با نرخ 14 درصد سالانه مي‌باشد.همچنين مقاطع پرداخت سود علي‌الحساب اين اوراق ماهانه بوده و تضمين پرداخت اصل و سودهاي علي‌الحساب آن توسط بانک اقتصادنوين صورت مي‌گيرد.

عرضه گواهي سپرده ريالي مبتني بر ارز در شعب بانک اقتصادنوين

بر اساس مجوز صادره بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، عرضه گواهي سپرده ريالي مبتني بر ارز از روز شنبه 28 بهمن ماه جاري در شعب بانک اقتصادنوين آغاز شد.

 فروش اين گواهي با دريافت معادل ريالي يورو و يا دلار به مبلغ حداقل 7 ميليون ريال انجام خواهد شد که مبناي محاسبه معادل ريالي ارزهاي ياد شده متوسط نرخ فروش سامانه سنا در يک ماه قبل از صدور گواهي سپرده خواهد بود.

گواهي سپرده ريالي مبتني بر ارز با سررسيدهاي يک و دو ساله عرضه خواهد شد که نرخ سود آن در سررسيدهاي ياد شده به ترتيب 4 و 4 و نيم درصد و مقاطع پرداخت سود آن هر شش ماه يکبار از زمان فروش خواهد بود.

همچنين بازپرداخت اصل اين گواهي بر اساس متوسط نرخ فروش سامانه سنا در يک هفته قبل از بازخريد خواهد بود که در تاريخ سررسيد به صورت ريالي (اصل بعلاوه سود) به دارنده گواهي سپرده پرداخت مي‌گردد.

مشتريان این بانک نیز مي‌توانند براي کسب اطلاعات بيشتر به شعب بانک اقتصادنوين در سراسر کشور مراجعه و يا با کارشناسان مرکز 24 ساعته ارتباط نوين به شماره 48031000-021 تماس حاصل نمايند.

عرضه اوراق گواهی سپرده يكساله با سود ۲۰ درصد در تمامي شعب بانک شهر

معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر از عرضه اوراق گواهی سپرده یکساله به شهروندان با سود علی الحساب 20 درصد با مجوز بانک مرکزی خبر داد. ‎

‏‎ محمد کیایی با بیان این مطلب گفت: این اوراق یکساله با سود علی الحساب ۲۰ درصد سالانه و معاف از مالیات است.

‏‎وی با بیان اینکه این اقدام در راستای دستورالعمل بانک مرکزی و در چارچوب قوانین این بانک است، افزود: سود اين اوراق به‌صورت ماهانه به مشتريان پرداخت می‌شود و ‎نرخ بازخرید اوراق نيز در شعب بانک شهر ۱۴ درصد سالانه خواهد بود.

‏‎به گفته معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر، شهروندان می‌توانند برای خرید اوراق گواهی سپرده، از روز شنبه ۲۸ بهمن به مدت دو هفته به شعب این بانک در سراسر کشور مراجعه کنند.

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار با سود 20 درصد در شعب بانک سینا

بانک سینا با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری (عام) یکساله با نام عرضه می کند.

فروش اوراق از روز شنبه 28 بهمن ماه جاری در تمامی شعب این بانک آغاز می شود و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت. شرایط این اوراق به لحاظ نرخ سود و مالیات نیز مانند شرایط مشابه در سایر بانک ها است .

اوراق گواهی سپرده 20 درصدی در بانک سامان عرضه می‌شود

بانک سامان با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اوراق گواهی سپرده مدت‌دار منتشر می‌کند.

این اوراق یک‌ساله با سود 20درصد سالانه و معاف از مالیات از روز شنبه 28 بهمن عرضه می شود و سود آن به‌صورت ماهانه پرداخت می‌شود. نرخ بازخرید اوراق در شعب بانک 14درصد سالانه خواهد بود.

گفتنی است، علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند ضمن مراجعه به شعب بانک سامان در سراسر کشور با شماره تلفن 6422-021 تماس بگیرند.

عرضه گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری عام در بانک کارآفرین

شعب بانک کارآفرین در سراسر کشور بر اساس مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از روز شنبه 28 بهمن ماه جاری، نسبت به عرضه گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری (عام) یک‌ساله با نرخ سود علی‌الحساب 20 درصد در سال اقدام می‌نمایند.

این اوراق، با سررسید یک‌ساله، با نام و معاف از مالیات بوده و سود علی‌الحساب آن با نرخ سالیانه 20 درصد به صورت روزشمار محاسبه و در مقاطع ماهیانه پرداخت می گردد. بانک کارآفرین پرداخت اصل مبلغ گواهی و سودهای علی‌الحساب اوراق مذکور را در مقاطع ماهانه تعهد می‌نماید.

سود قطعی این اوراق پس از سررسید محاسبه و در صورت وجود سود قطعی به میزان بیشتر از سودهای علی‌الحساب پرداختی، مابه‌التفاوت سود قطعی و علی‌الحساب به دارنده اوراق پرداخت می گردد. بازخرید اوراق مذکور نیز قبل از سررسید با نرخ سود 14 درصد در سال امکان‌پذیر است.

مشتریان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به شعب بانک کارآفرین مراجعه و یا با شماره 23350 (021) تماس حاصل فرمایند.

آغاز فروش گواهی سپـرده ریـالی یک ساله با نرخ 20 درصد در بانک های پارسیان و دی

براساس مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فروش گواهی سپـرده ریـالی یک ساله ، با نرخ ۲۰ درصد از روز شنبه ۲۸ بهمن  1396 ، به مدت دو هفته، در این بانک ها آغاز می‌شود.

نرخ سود علی الحساب این گواهی ۲۰ درصد سالانه به صورت روز شمار، پرداخت سود به صورت ماهانه و نرخ بازخرید این گواهی قبل از سررسید 14 درصد است.

علاقه ‎مندان، می ‎توانند؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اوراق به شعب بانک های پارسیان و دی ، در سراسر کشور مراجعه کنند.


آغاز عرضه فروش اوراق گواهی سپرده سرمایه گذاری بانک ایران زمین، با نرخ ۲۰ درصد


براساس مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فروش اوراق گواهی سپرده سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین، با نرخ ۲۰ درصد از روز شنبه ۲۸ بهمن 1396 ، به مدت دو هفته، آغاز می‌شود.


علاقه ‎مندان، می ‎توانند؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اوراق به شعب بانک ایران زمین، در سراسر کشور مراجعه کنند.

شایان ذکر است این اوراق یکساله، با پرداخت سود بصورت ماهانه، معاف از مالیات، با نام و قابل انتقال به غیر عرضه خواهد شد.

ضمنا دارندگان این اوراق می‌توانند از آن به عنوان تضمین تسهیلات در بانک ایران زمین، استفاده کنند.

 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود