امروز: شنبه، 24 آذر 1397
11/9 1396


گروه بازارپول - رئیس کل بانک مرکزی، در دیدار سفیر سوییس در تهران، خواستار همکاری بانک مرکزی و نهاد نظارتی سوئیس در سرعت بخشیدن به فرآیند صدور مجوز برای تاسیس شعب بانک های ایران در این کشور شد.


به گزارش رازپول از بانک مرکزی، در این دیدار، ولی اله سیف ضمن ابراز خرسندی از روابط بانکی دو کشور گفت: بانک های ایران در چارچوب مقررات بین المللی فعالیت می کنند و گام های بلندی برای تطبیق با استانداردهای جهانی برداشته شده است.

وی ادامه داد: برنامه اصلاح ساختار بانک‌ها در دو زمینه «استاندارد کردن عملیات بانکی و تطبیق با مقررات بین‌المللی» و «اصلاح استانداردهای حسابداری و نظارتی» در حال انجام است.

رئیس کل بانک مرکزی درباره اصلاح استانداردهای حسابداری و نظارتی‌ بانک های ایران گفت: بانک‌های ایرانی تحت ارزیابی کیفیت دارایی قرا دارند و باتوجه به نتیجه بررسی‌ها، برای هر بانک، برنامه اصلاح ساختار خاص طراحی خواهد شد.

در این دیدار، مارکوس لایتنر ( Markus leitner ) سفیر سوئیس در تهران، با ابراز تمایل به گسترش ارتباطات بانکی ایران و سوئیس، از تلاش برای ترغیب بانک های کشورش به منظور همکاری با بانک های ایرانی خبر داد.

وی افزود: برای توسعه همکاری‌های بانکی لازم است تصویر شفاف‌تری از نظام بانکی ایران در دست باشد و این دیدار مقدمه ای برای این موضوع محسوب می شود.

سفیر سوئیس با ابراز خشنودی از اقدامات انجام شده در توسعه روابط بانکی دو کشور گفت: با بانک‌های سوئیسی در زمینه‌های پیشنهادی از جمله صدور مجوز تاسیس شعب بانک های ایران در این کشور با مقامهای بانکی مذاکره خواهم کرد.

به گزارش ایرنا، «محمد نهاوندیان» رئیس دفتر رییس‌جمهوری نیز هفدهم آذرماه امسال به منظور بررسی راهکارهای توسعه روابط بانکی و همکاری‌های مالی و پولی به سوئیس سفر و با «یوهان اشنایدر آمان»( Johann Schneider-Ammann )رئیس‌جمهوری و بانکداران این کشور دیدار و گفت وگو کرد؛ موضوعی که به سرخط اصلی خبر روزنامه های تبدیل شد و از آن به عنوان نتایج مثبت برجام یادکردند و نوشتند: در دیپلماسی تازه‌ ایران، برقراری و رفع موانع سر راه روابط بانکی در اولویت قرار داده شده است.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود