امروز: شنبه، 24 آذر 1397
10/25 1396گروه بازار پول - مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: با توجه شرایط مساعد ایجاد شده در فضای پسابرجام، هدف بانک ملی ایران بازگشت به دوران اقتدار بانک در روزهای قبل از تحریم در حوزه بین الملل است.

به گزارش رازپول به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، محمد رضا حسین زاده در بازدید از ادارات کل خارجه، ضمانتنامه ارزی و مشارکت ها وتوسعه شبکه بین الملل با ابراز خرسندی از افزایش دستاورد ها و بهبود عملکرد حوزه های بین الملل بانک، عنوان کرد: شادابی و جنب و جوشی که در این ادارات هست، نشان دهنده عملکرد مناسب و رو به پیشرفت بانک در حوزه بین الملل است.


در این بازدید که برات کریمی و غلامرضا پناهی اعضای هیات مدیره بانک نیز وی را همراهی می کردند، حسین زاده در رابطه با مسئولیت بانک در پسابرجام تصریح کرد: این انتظار از ما می رود که واحدهای خارج از کشور به روزهای اوج خود بازگردند که بخشی از این موضوع در فضای پسا برجام انجام شده و بخش دیگر آن به استفاده درست و مناسب از شرایط ایجاد شده بر می گردد.

مدیر عامل بانک با بیان اینکه هدف بانک بعد از برجام در زمینه بین الملل، جذب سرمایه های عظیم و شرکت های بزرگ است، ادامه داد: ما در بعضی زمینه های بین المللی موفقیت های خیلی خوبی داشته ایم و باید با تمام وجود برای داشتن عملکرد مطلوب و مناسب تر که در شان بانک ملی ایران باشد تلاش کنیم.


وی بیان کرد: بانک ملی ایران ارتباط بسیار مناسب و جامعی با بانک های ترکیه دارد و به عنوان بانک اول ایرانی این کشور فعالیت می کند. این اتفاق باید در کشور های دیگر هم رخ دهد و با توجه به فضای ایجاد شده در حال حاضر رفتن به سمت ارتباط بیشتر با بانک های دنیا به نفع کشور، مردم و بانک است.

حسین زاده درادامه این بازدید و در جمع کارکنان این سه اداره اظهار کرد: در سه حوزه مدیریت شعب خارج از کشور، ارتباط با بانک های خارجی و کارگزاران و هدایت شعب داخل کشور به بهترین شکل اقدام شود.


مدیر عامل بانک ملی ایران با بیان اینکه باید از اعداد خرد و ریز فاصله بگیریم و به دنبال جذب شرکت های قدر و بزرگ باشیم، ادامه داد: اعتبار و تجربه 90 ساله بانک ملی ایران باعث شده است که با صدها شبکه کارگزاری در عرصه بین الملل ارتباط داشته باشد. این فرصت مناسبی است که از آن برای رسیدن به ایده آل های بانک ملی ایران و شان واقعی بانک استفاده کنیم.

حسین زاده در پایان صحبت های خود از کارکنان این ادارات خواست که به دنبال رونق بخشیدن به شعب خارجی باشند  و برای این رونق بخشی، ایده پردازی کنند و راهکار ارائه دهند.

در جریان این بازدید روسای ادارات کل خارجه، ضمانتنامه های ارزی و مشارکت ها و توسعه بین الملل آمار هایی از عملکرد این سه اداره ارائه کردند.

در پایان این بازدید مدیر عامل بانک ملی ایران و هیات همراه از شعبه مستقل میرداماد بازدید کردند.تبادل 36 هزار پیام سوئیفتی توسط بانک ملی ایران در نه ماه امسال

لازم به اشاره است شعب داخلی بانک ملی ایران در نه ماه ابتدای امسال موفق به ایجاد رابطه کارگزاری با 32 کارگزار خارجی شده اند.

 واحدها و شعب داخلی این بانک در مدت مذکور موفق به تبادل بیش از 36 هزار و 239 پیام سوئیفتی و برقراری کلید رمز سوئیفت (RMA) با 32 کارگزار خارجی از داخل ایران شده اند.

همچنین تعداد پیام های سوئیفتی وارده و صادره واحدهای خارج از کشور بانک ملی ایران نیز از ابتدای برجام تا پایان 30 سپتامبر سال 2017 میلادی مصادف با هشتم مهرماه سال جاری به 181 هزار و 451 فقره با 366 کارگزار رسیده است.

بانک ملی اخیرا نیز در راستای حمایت و پشتیبانی از تجارت خارجی کشور موفق شد روابط کارگزاری خود با بانک های برزیلی را برقرار کند.

بدین ترتیب با حضور بانک، امکان افزایش و گسترش حجم تجارت برای فعالان اقتصادی در آمریکای جنوبی با بهره گیری از ظرفیت های اعتباری بانک ها فراهم خواهد شد.

سوئیفت جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی است که مرکز آن درکشور بلژیک بوده و مؤسسات مالی در سراسر جهان از این سیستم جهت تبادل اطلاعات مالی محرمانه خود استفاده می کنند.

بدین ترتیب پس از رفع تحریم‌ها امکان برقراری ارتباط سوئیفتی و نقل و انتقال وجوه بانک های داخلی بار دیگر فراهم شد و حساب‌های بانک ملی ایران نزد کارگزاران بانک در خارج از کشور آماده دریافت و انتقال وجوه هستند.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود