امروز: جمعه، 23 آذر 1397
10/19 1396

 


گروه بازار پول - در حالی که محمد طالبی به عنوان مدیرعامل سرمایه گذاری غدیر از چندی قبل آغاز به کار کرده است اما گویا همچنان صندلی ریاست صندوق ضمانت سپرده ها را نیز در اختیار دارد.


به گزارش رازپول البته ظاهرا در این صندوق فقط طالبی دوشغله محسوب نمی شود. 

مديرعامل صندوق به عنوان بالاترین مقام اجرايی و اداري صندوق است که به پيشنهاد هیأت مديره و با تصويب هیأت امنا و تأييد و حکم رييس هیأت امنا، برای سه سال تعيين مي‌گردد.مديرعامل مسئول حسن اجرای تمامی امور صندوق و حافظ حقوق، منافع و اموال صندوق می باشد.

در حال حاضر اعضای هیت مدیره عبارتند از:

 

رییس هیات مدیره     دکتر محمدرضا شجاع الدینی

عضو هیات مدیره     عبدالرحمن ندیمی بوشهری

عضو هیات مدیره     حسین حبیبی

عضو هیات مدیره    دکتر احمد بدری

 عضو علی البدل هیات مدیره     حسن   معتمدی

هیأت مديره‌ صندق به منظور اداره امور صندوق در چارچوب مفاد اساسنامه و مصوبات هیأت امنا، از يک نفر رییس، چهار نفر عضو اصلی و يک نفر عضو علی البدل تشکيل می گردد. اعضای هیأت مديره، با پيشنهاد رييس هیأت امنا و تصويب هیأت امنا و با حکم رييس هیأت امنا، به مدت سه سال منصوب می شوند. هیأت مديره در اولين جلسه از بين اعضای خود يک نفر را به عنوان رييس هیأت مديره انتخاب می نمايد.

اعضای هیأت مديره بايد از ميان افراد صاحب‌‌نظر و با تجربه در امور پولی، بانکی، اقتصادی، حقوقی، مالی و برنامه‌ريزی با حداقل ده سال سابقه کار مرتبط و حداقل مدرک تحصيلی کارشناسی مرتبط انتخاب گردند.در این میان ندیمی بوشهری نیز معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد است. همچنین محمدرضا شجاع الدینی از بازنشستگان بانک مرکزی و عضو غیر موظف هیأت  مدیره صندوق ضمانت صادرات است. احمد بدری نیز معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی است.

هیات امنا نیز از

الف- رییس کل بانک مرکزی

ب- وزیر امور اقتصادی و دارایی

پ-معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و یا معاون وی

ت-عضو هیات عامل ناظر بر بخش نظارت بانک مرکزی

ث- یک نفر از مدیران عامل بانک های دولتی به انتخاب وزیر امور اقتصادی و دارایی

چ- یک نفر از مدیران عامل بانک های غیر دولتی به انتخاب وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل می شود.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود