امروز: یکشنبه، 6 آذر 1401
08/4 1396

گروه بازارپول- نخستین جلسه کمیته نظارت بر تعیین قیمت و انتقال دارایی های تعاونی غیر مجاز و منحله فرشتگان به موسسه اعتباری کاسپین به منظور نظارت بر ارزیابی منصفانه دارایی ها و تسریع در فرایند انتقال آنها به موسسه اعتباری کاسپین برای تسریع در پرداخت سپرده‌های سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان برگزار شد.

 
به گزارش رازپول به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، این جلسه روز چهارشنبه با حضور پسندیده سرپرست دادسرای رسیدگی به جرایم پولی و بانکی، تابش نماینده مجلس شورای اسلامی، حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره موسسه اعتباری کاسپین، اعضای هیئت تصفیه تعاونی منحله فرشتگان و تعدادی از سپرده گذاران این تعاونی برگزار شد.در این جلسه بر ضرورت رسیدگی هر چه زودتر به مشکلات سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان تاکید شد و پس از ایراد مباحث مختلف، اعضای جلسه تصریح کردند که حساسیت خاصی در خصوص قیمت‌گذاری منصفانه دارایی های تعاونی منحله فرشتگان وجود دارد و بر همین اساس تمام تلاش این کمیته برای احقاق حداکثری حقوق سپرده‌گذاران خواهد بود.

براساس اعلام وكیل هیات تصفیه تعاونی منحله فرشتگان، در حال حاضر ۶۸ فقره ملک متعلق به این تعاونی وجود دارد که در این جلسه مقرر شد هیات تصفیه، دارایی های تعاونی را به سه دسته زیر تقسیم و گزارش آن را به كمیته نظارت ارائه کند؛

۱- اموالی كه در حال حاضر دارای خریدار بوده و امكان فروش آنها به بالاترین قیمت وجود داشته و فروش آنها و واریز وجوه حاصل از فروش این املاك با نظارت مرجع قضایی و بانك مركزی به حساب سپرده گذاران.

۲- اموالی را كه درباره قیمت آنها، هیات تصفیه تعاونی با هیات مدیره موسسه اعتباری كاسپین توافق دارد برای تسریع در پرداخت سپرده های سپرده گذاران به موسسه مذكور منتقل کند.

۳- آن دسته اموالی را كه هیات تصفیه قیمت آنها را بیشتر از قیمت های تعیین شده توسط كارشناس رسمی دادگستری می داند، برای بررسی به كمیته نظارت ارائه کند.

همچنین در این جلسه مقرر شد كمیته نظارت پس از ارائه گزارش هیات تصفیه در اسرع وقت، مراتب را بررسی و نتیجه را برای حصول توافق و اجرا به هیات تصفیه تعاونی منحله فرشتگان و هیات مدیره موسسه اعتباری كاسپین ابلاغ کند تا تعیین تكلیف سپرده گذاران با سرعت بیشتری صورت گیرد.

در این جلسه پیشنهادهای تعدادی از سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان ارائه شد و پس از بررسی مقدماتی این پیشهادات، ادامه رسیدگی به جلسه بعد كمیته نظارت موكول شد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود