امروز: پنجشنبه، 26 مهر 1397
03/30 1396

گروه بازار پول- بانک صادرات ایران طی سال ١٣٩٥ و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و همسو با سیاست های دولت محترم، از محل منابع داخلی خود اعطای بالغ بر ٢٦ هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت در بخشهای مختلف اقتصادی نظیر صنعت، خدمات، کشاورزی و ...را به تصویب رسانده است .
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک بعنوان بازوی توانمند اقتصادی دولت و با هدف توسعه اقتصادی کشور و آبادانی میهن عزیز اسلامی، همواره در تأمین منابع مورد نیاز طرحهای بزرگ عمرانی و ملی پیشقدم بوده که می توان در این زمینه به تأمین مالی طرح های بخش نیروگاهی مستقر در استانهای مختلف از جمله؛ اصفهان، بوشهر، یزد،کرمانشاه و خراسان رضوی که مجموعاً حدود ٣ هزار مگا وات برق تولید می نمایند اشاره کرد

.
همچنین بانک صادرات ایران در صنعت پتروشیمی نیز حمایت مالی و اعتباری لازم را از طرحهای مختلف در زمینه های تولید اوره، آمونیاک، متانول، پلی اتیلن و ... بعمل آورده که عمدتاً از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار می باشند

.
گفتنی است در زمینه گازرسانی به شهرهای مختلف کشور نیز بانک صادرات ایران اعتبارات مورد نیاز برای تمامی استانهای محروم از نعمت گاز را تخصیص داده و در زمینه توسعه فازهای مختلف پارس جنوبی که از جمله طرح های ملی و اولویت دار کشوربحساب می آید، مشارکت شایانی داشته است

.
گفتنی است با توجه به انعقاد تفاهم نامه های مشترک فیمابین بانک صادرات ایران با سازمان ها و ارگان های مختلف از جمله سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت راه آهن، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صندوق توسعه صنایع دریایی، شرکت شهرکهای صنعتی، سازمان بازسازی و نوسازی مدارک کشور و ... طرح های مختلفی مصوب و به بهره برداری رسیده است.
یادآور می گردد؛ در بخش سازمان بنادر و دریانوردی و صندوق توسعه صنایع دریایی تأمین مالی فازهای مختلف توسعه و نوسازی بنادر کشور جهت خرید و تأمین تجهیزات مورد نیاز در بنادر شهید رجائی، بندر بوشهر، بندر انزلی، بندر امیرآباد و ... و همچنین ساخت و خرید شناورهای کوچک و بزرگ جهت جابجایی بار و ارایه خدمات دریایی در این بانک تأمین مالی شده است.
شایان ذکر است که در بخش گردشگری نیز در اقصی نقاط کشور جهت ساخت مراکز اقامتی، مجتمع های بین راهی، مجتمع های تفریحی و ... طرحهای متعددی در استانهای خراسان رضوی، فارس، مازندران، گیلان، تهران، هرمزگان، قزوین، یزد و ... تصویب و به بهره برداری رسیده است و در بخش راه آهن نیز جهت خرید تجهیزات ریلی و همچنین ساخت واگن تسهیلات متعددی پرداخت شده است.
همچنین در راستای توسعه بهداشت و درمان کشور احداث بیمارستان، مراکز دیالیز و درمان بیماران سرطانی در استانهای مختلف از جمله آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، مازندران و ... در این بانک تصویب و به اجراء در آمده است.

 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود