امروز: شنبه، 2 بهمن 1400
02/13 1396

گروه بازار پول - افخمی: با بهره برداری از ٢٤ طرح صنعتی با تسهیلات بانک صنعت و معدن در استان خوزستان ٥٠٠٠ شغل مستقیم ایجاد می شود.

به گزارش رازپول به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانك صنعت و معدن مدیرعامل بانك صنعت و معدن در دیداربا غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ، ضمن اشاره به طرح های در دست اجرای بانک صنعت ومعدن در این استان تصریح كرد: برای این بانک مایه افتخار است که همواره نقش موثری در توسعه صنعتی و محرومیت‏زدایی این استان سرفراز، مقاوم و استراتژیک کشورمان داشته باشد.

وی گفت: امیدواریم بانک صنعت و معدن با ظرفیت تخصصی و قابلیت اثرگذاری بالای خود، موجبات گسترش استقلال، رفاه، امنیت و فعال شدن و بهبود بیش از پیش فضای کسب و کار در این خطه از كشور را فراهم آورد.

در این دیدار استاندار خوزستان گفت: بانك صنعت و معدن با تامین مالی طرح های بزرگ صنعتی نظیر نیروگاه بهبهان، فولاد شادگان، پتروشیمی مسجد سلیمان، فولاد روهینا،آریا استیل الوند، نقش موثری در توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال در استان خوزستان داشته است.

وی تصریح كرد: فولاد روهینا در دزفول و پتروشیمی مسجد سلیمان در رفع محرومیت از این دوشهر تاثیر گذار بوده و این دو مجموعه صنعتی با ایجاد یكهزار و ١٤٥ شغل چهره منطقه را متحول خواهد ساخت.

غلامرضا شریعتی افزود: امیدواریم حمایت این بانك موجب افزایش توان تولید سیمان خوزستان در راستای گسترش صادرات این محصول به كشورهای حاشیه خلیج فارس شده و در نتیجه به استان خوزستان در تسریع روند توسعه اقتصادی كمك كند.

شریعتی وجود منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر از سویی و داشتن بیش از ٦٧٠ کیلومتر راه آهن، دو فرودگاه بین‌المللی و فرودگاه‏های دیگر محلی را به عنوان مزایای این استان صنعتی نام برده و گفت : تمامی شهرستانهای استان دارای شهرک صنعتی فعال هستند و ٢٢ شهرک صنعتی در خوزستان با دوهزار و ٤٠٠ هکتار مساحت استعداد مناسبی به این استان در مسیر توسعه می بخشند.

گفتنی است صنایع كوچك و متوسط استان خوزستان حدود ٥٣٤میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح رونق تولید از بانك صنعت و معدن دریافت كرده اند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود