امروز: سه شنبه، 28 دی 1400
05/27 1394

ایران و جهان - درآمد های ارزی بانک صادرات در روزهای اخیر از افزایش قابل ملاحظه ای برخوردار بوده است . 

به گزارش ایران و جهان، بانک صادرات که در سه ماهه ابتدای سال جاری 18درصد درآمدهای کارمزدی را محقق کرده است عملکرد سه ماهه اش از تحقق 100 درصد بودجه برآورد شده درآمد حاصل از مبادلات ارزی حکایت دارد.
بر این اساس بانک صادرات در حالی 1221 میلیارد ریال از این بخش درآمد کسب کرد که در دوره مشابه 171 میلیارد ریال درآمد جذب شده بود ، این بخش با رفع محدودیت ها می تواند درآمد مضاعفی را برای بانک به همراه داشته باشد .البته لازم به ذکر است که در شرایط فعلی بانکیها در بازار سرمایه صادرات با تشکیل صندوق بازارگردانی سپهر صادرات به خریدهای روانه حمایتی در نماد صادرات می پردازد. شاخص گروه طی هفته ای که گذشت با بازدهی منفی 3 درصدی به رقم 666 واحد تنزل کرد که البته متاثر از روند بانک صادرات نبود.
در این خصوص عنوان می کند که بازگشایی دروازه های مالی کمک خواهد کرد که روابط کارگزاری نظام بانکی کشور با سایر بانک های غربی احیا شده و ارزش سهام بانک ها تقویت شود .
لازم به اشاره است که رفع تحریم ها و بازگشایی واحدهای خارج از کشور بانک صادرات در کشورهای امارات متحده عربی پی ال سی لندن که با شرکت های بزرگ در تامین مالی پروژه های بزرگ سابقه همکاری دارد، می تواند درآمد خوبی را برای بانک حاصل کند.
لازم به اشاره است که این روزها دربخش درآمدهای غیر مشاع شاهد رشد درآمد حاصل از نتیجه مبادلات ارزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته عمدتا در بانک های نیمه دولتی بودیم .بنابراین این مهم این نوید را می دهد که با رفع محدودیت های بین المللی بانکی و برقراری مجدد شبکه سوئیفت شاهد بهبود درآمد در این بخش نیز باشیم که در این بین بانک های تجارت، صادرات و ملت می توانند بیش از سایر نمادهای بانکی منتفع شوند .
اما بحث دیگر در خصوص بانک صادرات برنامه تشدید عرضه دارایی های مازاد بانک ها است که مورد تاکید بانک مرکزی قرار گرفتهو بانک صادرات نیز مستثنی نیست . بر این اساس با توجه به مقرارت کاهش دارایی های مازاد بانک ها و اعمال مالیات های سنگین در سال 1395 دو راه کار پیش روی بانک ها قراردارد ، راه کار اول افزایش سرمایه و کاهش اتومات وارد سهم دارایی های مازاد و راه کار دوم عرضه و فروش دارایی های حتی با قیمت های کمتر از روز با هدف بهبود نسبت نقدینگی و تعلق نگرفتن مالیات مضاعف.در این بین بانکی نظیر صادرات به زودی برنامه ای گسترده برای عرضه اموال و املاک مازادش را منتشر خواهد کرد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود