امروز: جمعه، 31 خرداد 1398
11/10 1395

گروه بازار پول - مدیرعامل بانک کشاورزی از ارائه طرح جدید وصول مطالبات و بخشش جرایم به بانک مرکزی خبرداد و گفت که تا 90 درصد موافقت این نهاد را جلب کرده ایم.به گزارش پایگاه خبری رازپول، مرتضی شهیدزاده مدیرعامل بانک کشاورزی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص میزان بدهی دولت به این بانک اذعان داشت که از 7400 میلیارد تومان بدهی دولت بالغ بر 5800 میلیارد تومان آن بازپرداخت شده است و مابقی این بدهی در سال آینده پرداخت می شود . وی در خصوص مطالبات معوق این بانک نیز اذعان داشت که این مطالبات از 10 درصد به 7 درصد رسیده است و در همین زمینه طرحی برای وصول مطالبات به دولت ارائه شده است که این طرح به دولت ارائه شده و با امضای وزیر اقتصاد دارایی و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ٩٠ درصد موافقت دولت را جلب کرده است.وی در تکمیل سخنان این بخش اذعان داشت که بر اساس تبصره 35 قانون بودجه برای بخشودگی سود و جرایم مشتریان زیر 100 میلیون تومان این طرح در نظر گرفته شده است و به این ترتیب مطالبات وصول خواهد شد .به گفته وی، این بخشودگی جرایم و سود برای کشاورزان خسارت دیده سیل،زلزله، سرمازدگی،خشکسالی و کم آبی اجرا می شود. البته بدهکاران بانکی باید اصل پول خود بپردازند و تنها سود و جرایم بخشوده می شود.
وی با بیان اینکه بانک کشاورزی از دو هفته گذشته تاکنون در انتظار این مصوبه دولت است، اظهارداشت: درصورت ابلاغ دولت، بانک کشاورزی آمادگی اجرایی کردن مصوبه را دارد.

شهیدزاده در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما در خصوص اینکه به اعتقاد شما آیا با توجه به افزایش سرمایه این بانک نقش بانک کشاورزی در اقتصاد باز تعریف شده است عنوان کرد که بر اساس محورها برنامه تاکید شده است برای حدود تنظیمی فاینانس خارجی دریافت کنیم و در کنار منابع افزایش سرمایه از سپرده های مردمی که در بانک های خصوصی و دولتی وجود دارد در بازار رقابت جمع آوری کرده و به مصرف بخش های کشاورزی برسانیم .وی ادامه داد که در بازتعریف نقش بانک کشاورزی قرار است که در بخش های محیط زیست،مصارف آب و توسعه بخش های گلخانه ای و ... به طور تمام قد در برنامه ششم حاضر شویم. 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود