امروز: پنج شنبه، 10 فروردین 1402
03/28 1401

گروه بازارپول- راه آهن میانه اردبیل، از بزرگترین پروژه های زیربنایی کشور است که توسط بانک ملی ایران تامین مالی شده است. 

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، عملیات اجرایی این راه آهن 175 کیلومتری که تا کنون بیش از 11 هزار میلیارد ریال توسط بانک ملی ایران برای ساخت آن هزینه شده است، از سال 1397 آغاز شد و در سال 1399 به پایان رسید.
این پروژه در 9 ایستگاه به نام های اردبیل و سبز (درجه یک)، ایستگاه های مسافری اردبیل، فیروزآباد، گنجگاه و مهماندوست (درجه دو) و ایستگاه های آستور، مشکول و جعفرلو (درجه 3 سبقت و تلاقی) به مسافران خدمات رسانی می کند.
راه آهن میانه اردبیل نه تنها ارتباط استان اردبیل با شبکه ریلی کشور و خطوط ریلی بین المللی را فراهم کرده است، بلکه موجب افزایش مراودات اقتصادی بین استان اردبیل و سایر استان های کشور و بازارهای جهانی نیز شده است.
ایجاد سیستم حمل و نقل ریلی روان و گسترش شبکه ریلی کشور با ایمنی و سرعت بالا به منظور توسعه استان اردبیل در بخش های مختلف و نیز ایجاد سیستم حمل و نقل ارزان و مناسب برای حمل مسافر و کالاهای تولیدی در استان به ویژه حمل مواد اولیه از بنادر و گمرکات به داخل استان از دیگر مزایای راه اندازی این خط ریلی است.

صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش خسارات و استهلاک ناوگان حمل و نقل کشور و نیز کمک به حفظ محیط زیست را می توان از دیگر دستاوردهای عملیاتی شده این پروژه دانست.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود