امروز: پنج شنبه، 13 بهمن 1401
09/15 1400

گروه بازار پول - یکی از امکانات مطلوب بانک ایران زمین برای مشتریان واگذاری صندوق امانات است.

به گزارش رازپول، بانک ایران زمین، به منظور ارزش آفرینی هرچه بیشتر برای مشتریان و همچنین ارائه خدمات نوین و تکمیل زنجیره عرضه خدمات شایسته به مشتریان ، اقدام به راه اندازی صندوق امانات با مجهزترین و ایمن ترین امکانات الکترونیکی کرده است. مشتریان بانک می توانند اسناد، اوراق و اشیاء ارزشمند خود را که نگهداری آن ها در خارج از بانک به خاطر خطرات احتمالی از قبیل:حریق، سرقت و ... مواجه است، در این صندوق ها نگهداری نمایند.

بر این اساس مشتری میتواند هرگونه اشیاء و اسنادی که مایل باشد، به استثناء اشیاء و اسناد غیر قانونی و غیر متعارف و هرآنچه نگهداری آن از نظر قوانین و مقررات غیر مجاز و یا جرم شناخته می شود، (شامل مواد اشتعال زا، فساد پذیر، اسلحه سرد و گرم، مهمات، مواد مخدر و نظایر آن) را در صندوق مربوط به خود نگهداری نماید.

بر این اساس بانک ایران زمین صندوق اجاره ای با خصوصیات و شرایط ذیل از پیش تعیین شده به مشتری واگذار مینماید، هر شخص حقیقی یا حقوقی که به موجب قانون اهلیت انجام معامله را داشته و دارای هر نوع حساب نزد بانک باشد، می تواند طبق ضوابط از خدمات صندوق های اجاره ای بانک استفاده نماید.

البته اجاره صندوق کاملاً شخصی و اسمی بوده و غیرقابل انتقال می باشد. یعنی فقط اجاره کننده می تواند از آن استفاده نماید. لازم به اشاره است که طی شرایطی مشتری می تواند امکان بهره برداری به شخص ثالث از صندوق را بدهدکه باید مراحل قانونی آن طی شود.

همچنین  صندوق اجاره ای در ابعاد مختلف بوده و هر یک به دو قفل مجهز است یک قفل مربوط به مشتری و قفل دیگر مخصوص بانک می باشد. (کلید قفل مشتری در موقع اجاره به وی تحویل می گردد.) صندوق با استفاده از کلید مشتری و کلید بانک توأمان باز می شود. بنابراین بدون کلید مشتری، احدی قادر به باز کردن صندوق نخواهد بود.

بانک ایران زمین اذعان دارد که مشتری می تواند هرگونه شیئی یا سندی که متناسب با حجم صندوق باشد، (غیر از مواد فساد پذیر، اشتعال زا، مواد منفجره، مواد مخدر و بطور کلی کالاها و اشیاء ممنوعه و امثالهم) در آن بگذارد، چنانچه در نتیجه فساد یا علل دیگر ناشی از محتویات صندوق، به صندوق و خزانه بانک یا همجوار بانک، هرنوع خسارتی از این بابت یا تحت هر عنوان دیگری به بانک وارد شود، مسئولیت آن به عهده مشتری خواهد بود و بانک مسئولیتی نخواهد داشت، چنانچه بنا به هر دلیلی بانک نسبت به پرداخت خسارات مورد نظر اقدام نماید، مشتری متعهد به بازپرداخت ارقام اعلامی بانک می باشد.

لازم به ذکر است بانک هیچگونه مسئولیتی راجع به محتویات صندوق و زیانهای وارده به آن ندارد.

همچنین  مدت اجاره صندوق یک سال تمام شمسی از تاریخ انعقاد قرارداد می باشد، تجدید آن برای سنوات بعد، منوط به موافقت بانک خواهد بود. مضافاً برای هر مدت کمتر از یک سال که مشتری بعد از انقضای مدت اجاره از صندوق استفاده کند، برابر اجاره بهای یک سال، طبق تعرفه ای که در آن مقطع رسمیت دارد، دریافت خواهد شد.

دریافت صندوق امانات از بانک ایران زمین شرایط دیگری نیز دارد که متقاضیان می توانند برای مطالعه آن از طریق لینک زیر اقدام کنند.


برای مطالعه شرایط دریافت صندوق امانات بانک ایران زمین از این طریق اقدام کنید.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود