امروز: یکشنبه، 7 خرداد 1402
07/14 1400

گروه بازارپول - دکتر علی صالح آبادی به عنوان رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر صالح آبادی با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و با تصویب هیئت دولت به عنوان رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

پیش از این دکتر اکبرکمیجانی از تیرماه سالجاری ریاست کل بانک مرکزی را عهده دار بودوگفته می شود او از اول مهرماه بازنشسته خواهد شد.


گفتنی است، بر اساس قانون پولی و بانکی کشور رئیس‌کل‌بانک‌مرکزی‌‌ به‌پیشنهاد‌ وزیر ‌امور‌اقتصادی‌و‌دارایی ‌و‌ با ‌تصویب ‌هئیت‌دولت و‌حکم‌رئیس‌جمهور‌ منصوب ‌می شود.

او زاده اول شهریور ۱۳۵۷ در سبزوار است. او نخستین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بود و پس از آن، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران شد.

علی صالح‌آبادی دارای مدرک کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت مالی از دانشگاه امام صادق و دکتری مدیریت مالی از دانشگاه تهران، و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق است.

همچنین وی بنیان‌گذار انجمن مالی اسلامی ایران است.

صالح‌آبادی مسئولیت‌هایی همچون مدیر تالار منطقه‌ای بورس کرج و مسئول بررسی‌های سرمایه‌گذاری در شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، سازمان تأمین اجتماعی و ستاد اجرایی فرمان امام را بر عهده داشته‌است.او در پیامی خواستار اجتناب و خودداری از ارسال هرگونه پیام تبریک، تاج گل، درج پیام تبریک به هر شکل و سایر اقدامات متناظر و مشابه شده است.
رئیس کل این بانک ضمن تقدیر و تشکر از  اظهار لطف همه عزیزان اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان ها، بانک‌ها و شرکت های تابعه و ... تقاضا دارد به منظور صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها از ارسال هرگونه پیام تبریک، تاج گل، درج پیام تبریک به هر شکل و سایر اقدامات متناظر و مشابه اجتناب شود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود