امروز: پنج شنبه، 10 آذر 1401
03/9 1400

گروه بازارپول- همزمان با تأیید برکناری همتی از ریاست کلی بانک مرکزی، گفته می شود حمید پورمحمدی بعنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی منصوب خواهد شد.

به گزارش رازپول به نقل از  تسنیم، همزمان با تأیید خبر برکناری عبدالناصر همتی از بانک مرکزی توسط روحانی، خبر آمده که حمید پورمحمدی که پیش از این در سازمان برنامه حضور داشت بعنوان رئیس کل بانک مرکزی منصوب خواهد شد.

سید حمید پورمحمدی گل‌سفیدی در سابقه کاری خود معاونت اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور،‌ قائم‌مقام رئیس کل بانک مرکزی،‌ مشاور عالی رئیس بانک مرکزی و معاون بانکی وزیر اقتصاد و دارایی را دارد.

البته در عین حال خبری منابع خبری در بانک مرکزی  اعلام کرده اند که حضور اکبر کمیجانی قائم مقام فعلی بانک مرکزی نیز بعنوان جایگزین همتی در بانک مرکزی قطعی است.

گفتنی است، اکبر کمیجانی صبح امروز در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به جای عبدالناصر همتی شرکت کرد.

شایعات مربوط به برکناری عبدالناصر همتی از ریاست‌کلی بانک مرکزی در روزهای گذشته مطرح شده بود که اتفاقا آثاری هم در بازار ارز و سرمایه داشت. آن‌طور که همتی در کلاب هاوس گفت: بحثی با رئیس جمهور داشتیم، ایشان تأکید کردند "اگر در انتخابات بایستید،‌ نمی‌توانید رئیس‌کل بمانید چراکه در سیاست‌های پولی و ارزی اثر می‌گذارد"، من البته گفتم "تأثیری ندارد و می‌توانم بمانم."، با این حال شنیده‌ام دیروز هم با چند نفر از دوستان اقتصادی برای جایگزینی من صحبت کردند، من مشکلی با تصمیم ایشان ندارم.

همتی البته این را هم گفته است که دو روز است در بانک مرکزی حضور ندارد و مدیریت این بانک با اختیارات کامل، به‌عهده اکبر کمیجانی قائم‌مقام کنونی بانک مرکزی است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود